Bývanie v centre modernej Petržalky

Autor: ondrej horvath | 13.9.2007 o 12:34 | Karma článku: 9,36 | Prečítané:  3442x

Druhý zo série článkov o skrytých možnostiach na trhu s bytmi. V minulom článku to bolo o výhľade, tentoraz tiež, no o výhľade do budúcnosti.

Všetci vieme o čom je Petržalka. Netreba ju predstavovať. Nebyť nej, máme na Slovensku ešte väčší problém s bývaním. Ale musela tá architektúra byť až taká minimalistická a degradovaná čisto na funkciu? S tým už veľa nenarobíme. No vyzerá to tak, že urbanistické plány šikovných architektov, ktorým politici za komunizmu odstrihli krídla sa možno dotiahnu a Petržalka bude mať svoju chrbticu. Takú ako sa patrí. Obchody, reštaurácie, kaviarne, hotely. Nosný systém MHD pod oknami. Zelený park s vodnou plochou, koncerty. Lokalita za pár rokov zmení svoj charakter. Tak prečo si nekúpiť byt v centre niekoľko rokov v predstihu, kým sú ceny nižšie? A o čom to hovorím?


halova_petrzalka1.jpg

 

Územie medzi Rusoveckou cestou a Romanovou ulicou. Teraz využívané psíčkarmi a mamičkami s kočíkmi, za pár rokov to bude miesto plné života. Ak sa zase nepresadia polovičaté riešenia. Ale ja som optimista v tomto prípade, hlavne keď viem, že na pláne zóny pracoval jeden z najuznávanejších slovenských architektov – urbanistov, Tibor Alexy so synom Andrejom, ktorý je mimochodom tiež veľmi šikovný.
Takže prečo sa nepoobzerať po byte v budúcom centre, so všetkým čo k tomu patrí a s možnosťou dostať sa do starého centra Bratislavy za pár minút električkou, ktorá tam za niekoľko rokov povedie? Bytové domy na Hálovej a Ševčenkovej ulici, byty orientované na juhovýchod s výhľadom na Chorvátske rameno okolo ktorého bude v budúcnosti kultivovaný park oddeľujúci vaše bývanie od moderného centra. Momentálne sa ceny pohybujú od 45000 za meter štvorcový. Dovolím si tvrdiť, že keď sa postaví, čo sa plánuje, cena bude niekde inde.

Tak toľko na dnes. Krátky článok, ale snáď výpovedný a nápomocný. Nabudúce skúsim pridať ďalší tip, tentoraz to bude asi niečo zo širšieho centra Bratislavy, kde sa dá ešte nájsť príjemné bývanie za nepremrštenú cenu.

Ak máte niečo, čo by vás zaujímalo z oblasti architektúry, realít, bývania či stavania, kľudne napíšte do diskusie a možno niektorý z ďalších článkov bude inšpirovaný vaším príspevkom ;)

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Ceny bytov sa blížia k vrcholu. Oplatí sa ešte kupovať nehnuteľnosť?

Ak človek zvažuje kúpu nehnuteľnosti, mal by zvážiť viacero faktorov.


Už ste čítali?